Media
|| Booking - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Борис Севастьянов, композитор, співак, їздить до зони військового конфлікту як волонтер та автор-виконавець, дав близько 300 концертів для військових та цивільних, бере участь у благодійних концертах і фестивалях

Без описания 3

Що для вас означає День Незалежності України?

Це свято яке я не сприймав в 10 чи 20 років. Мені зараз 36. І, напевно, я зрозумів що це за свято тільки в 31 рік. На тлі початку агресії з боку РФ.
Перечитав багато історичних матеріалів. І зрозумів, що, на жаль, сьогоднішня ситуація - це наша багаторічна, багатостолітня війна. Серед агресорів. Колись з Європою. А сьогодні з Росією.

Що для вас означає бути незалежним?

Я за ідеологією ліберал. Моя свобода закінчується там, де починається свобода іншої людини. Відома фраза, але її сенс мало хто розуміє. Незалежність - це умовність в міждержавних стосунках. Особливо для України. Наша країна знаходиться на межі інтересів умовного Західу і агресора, РФ. Я хочу бути незалежним від агресора.

Найважливіше - права людини. Якщо в людини є право робити щось - ніхто не має заважати. В тому числі лгбт - прайди. Це гостре питання. Але! Право на думку, яка не підпадає під статтю карного кодексу - це і є незалежність. Як хтось казав - я не згоден з вами, але готовий віддати життя за вашу думку
Що вдалося Україні за 28 років незалежності?

В цілому ми перейшли на рейки капіталізму. Коли людина може реалізуватись в своїй країні. Може купувати, приватизувати, відстоювати в судах права і т.д. З іншого боку в Україні ще багато проблем з правоохоронними органами і судами. Ми в перехідному періоді. І це важкий період. Він триває більш, ніж 30 років. Втім ми не стали умовною Північною Кореєю. У нас є політична конкуренція, вільний інтернет, немає масових розстрілів чи політичних переслідувань. Хоча.. Є. Але не масово. Це тема для окремої розмови. Загалом, порівняно з деякими з пострадянських країн ми непогано виглядаємо. Порівняно з більшістю країн соцтабору - ми програємо.

Які у вас почуття напередодні 28-ї річниці незалежності України?

В мене вже 5 років немає оптимізму. Нова президентська команда, новий президент має шанс, але, боюся, ми знову застрягнемо у внутрішньополітичному корупційному болоті. А ще в будь-який момент агресор може вдарити по нас.

Мої почуття - добре, що я українець. Але не час бути гордим. Боротьба і, на жаль, горе ще попереду. Якщо є можливість сьогодні жити добре - живіть. Але будьте готові в будь-який момент увімкнутися на захист України. На будь-якому місці, посаді, згідно знань і вмінь.

Що варто робити кожному громадянину задля збереження незалежності та успіхів нашої країни?

Якщо є можливість - не кидати країну на призволяще. Не розчаровуватись у ній. Можна працювати в Польщі, але в час Х стати на захист країни як військовий. Як це зробив свого часу Василь Сліпак (всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій на Сході України, загинув у бою від кулі снайпера – авт.). Я не настільки сміливий як він. Не пішов воювати, хоч багато разів був на війні.

Можна жити далеко, в, скажімо, Канаді, але допомагати волонтерам. Я рекомендував би більше довіряти волонтерам, хоча і їх треба перевіряти.
Молодим людям треба гарно вчитись, або як вийде - але всі свої здобутки і ідеї старатися реалізовувати в Україні. Звісно, Україна не особливо допоможе. Можна поїхати в Гарвард чи Кембрідж, якщо є хист і змога. І там зробити кар'єру. Навряд чи ви станете всесвітньо відомими вченими в наших вишах, на жаль. Україна все ще відхаркує совок. В РФ та сама історія, але там совок тільки посилюється. Там може дійти і до абсурду Північної Кореї.
Так от. Коли ви, молоді вчені, літератори, айтішники, музиканти, здобудете визнання на Заході - докладіть зусиль, аби і ваша Батьківщина, Україна, розвивалася разом з вами. А ми тут вас підтримуємо. Я точно.

https://kharkov.comments.ua/article/buti-vilnim-harkivski-vijskovi-ta-volonteri-rozpovili-scho-dlja-nih-oznachae-nezalezhnist-ukraini/

     

Booking: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.twine.fm/composerr